Prešov postúpil do 3. kola Pohára EHF.

18.10.2009 Celý región

Prešov 18. októbra (TASR) – Hádzanári Tatrana Prešov postúpili do 3. kola Pohára EHF.
Po víťazstve v 1. zápase v sobotu 27:23 dokázali zdolať islandský Fram Reykjavík aj v nedeľu po presvedčivom výsledku 38:17. Nasledujúceho súpera Prešovu určí utorkový viedenský žreb.

Tatran Prešov - Fram Reykjavík 38:17 (16:7)
Zostava a góly: Krupa, Popčák - Mazúr 5, Mažár 3, Huňady 7/1, M. Urban 1, Radčenko 3, Tumidalský 3, Mikéci 1, T. Straňovský 7/3, Antl 7/3, Dudáš, Géci, Marušák
Rozhodovali: Pozeznik, Repensek (obaja Slovinsko)
sedemmetrové hody: 8/7 - 0/0
vylúčenia: 6:10 navyše v 13. minúte ČK Haraldsson (Reyk. ), v 58. minúte Thorvardson (Reyk. ) a v 60. minúte Mafdanarson (Reyk. )
1178 divákov.

Domáci od úvodu stretnutia dali svojmu súperovi jasne najavo, že nemienia pustiť postup zo svojich rúk. Fram s Prešovčanmi viedol vyrovnanú partiu iba do desiatej minúty, kedy prehrával o dva góly (4:6). Potom sa už plne prejavili skúsenosti slovenského majstra a do polčasu vyhrával o deväť gólov 16:7. V druhom polčase Tatran zvýšil svoj náskok a zaslúžene postúpil do ďalšieho kola.

Tréner Tatrana Rastislav Trtík: "Oproti prvému zápasu sme zmenili v obrannej zostave pár vecí. Nastavili sme ju na vyšší stupeň, do kontaktu s hráčom proti lopte a v tej chvíli slávila táto taktika úspech. Hráči dostali súpera pod kontrolu. "